JE MOŽNÉ NECHAŤ SI NAMAĽOVAŤ OBRAZ NA ZÁKAZKU?

Áno, je to možné, a zákazkové maľovanie tvorí veľkú časť mojej tvorby. Mám rada ten pocit, keď je môj obraz pre niekoho špeciálnym prekvapením, keď niekoho poteší. Každú zákazku posudzujem individuálne a aby som sa do jej vypracovania pustila, musí ma niečím zaujať. Tvorba nie je pre mňa iba remeslo, ale do každého obrazu dávam i časť seba, preto je pre mňa dôležité tvoriť s radosťou.

AKO VLASTNE VZNIKAJÚ OBRAZY?

Prvý príde nápad. Najskôr sa vynorí nenápadne, iba tak vykukne a hneď sa zas schová, takže si ho niekedy ani na prvý krát nevšimnem. Keď ale príde na návštevu druhý, tretí krát, poviem si, že bude asi neodbytný a budem ho musieť spracovať, lebo inak mi nedá pokoj. Tak ho teda naskicujem ceruzkou, najskôr len taký malý nie moc pekný obrázok, a ten potom rozviniem a namaľujem najčastejšie olejom na plátno, ale niekedy iba tak z roztopaše aj na papier. A keď mám úplne najpochabejšiu náladu, tak tvorím všetkým, čo mi príde pod ruky :)

AKO VZNIKAJÚ TLAČE?

Obrazy sú nascanované alebo odfotené digitálnou zrkadlovkou a upravené v grafickom programe tak, aby čo najviac farebne zodpovedali originálu.

Fine art tlače sú po objednaní odoslané do tlačiarne, kde sú vytlačené skúseným expertom a odoslané späť na moju adresu.

Ku každej tlači pripíšem číslo, dátum a podpis, dôkladne ju zabalím a odošlem.

Tlač na plátno alebo bavlnený papier vyhotovujem v rôznych formátoch. Značkové nemecké plátna a papiere Tecco patria medzi špičku v odbore a v spojení s najmodernejšou technológiou Canon využívajúcou pigmentové farby Lucia EX je garantovaná životnosť a ochrana proti vyblednutiu nad 100 rokov.

TLAČ NA PLÁTNO

Tecco CUB350 Canvas ultra bright je žiarivo biele matné fotoplátno vysokej gramáže 345g/m² s jemným povrchom, vyrobené zo zmesi polyester/bavlna na fotorealistické tlače. Disponuje veľmi dobrou odolnosťou proti pokrčeniu a zlomeniu. Je 100% bez kyselín a šetrné k životnému prostrediu.

Plátno je napnuté na vnútornú drevenú lištu (blindrám) a je potlačené aj zo strán, takže ak ste fanúšikom minimalizmu, môžete ho zavesiť priamo na stenu aj bez rámovania. Je možné ho však dať aj zarámovať do rámu podľa vlastného výberu.

TLAČ NA BAVLNENÝ PAPIER

Tecco PFR295 FineArt Rag je matný bavlnený papier vysokej gramáže 295g/m2 a hrúbky 0.4mm.

Tento papier je určený pre najnáročnejších zákazníkov, ktorí dokážu oceniť špičkovú kvalitu v kombinácii s extrémne dlhou životnosťou. Prírodne biely papier zo 100% bavlny má jemnú, veľmi homogénnu ultra-hladkú štruktúru povrchu. Vzhľadom k tomu, že je vyrobený úplne bez kyseliny, je veľmi odolný voči starnutiu a UV žiareniu a šetrný k prírode.

Garantovaná životnosť média je určená výrobcom na 100 rokov a viac. Bolo testované nezávislými inštitúciami a je certifikované.

JE MOŽNÉ NECHAŤ SI VYROBIŤ ŠPERK NA ZÁKAZKU?

Áno, je to možné, a ak to bude v mojich možnostiach, vyrobím Vám šperk podľa Vášho priania (aby sa napríklad hodil k Vašim svadobným či spoločenským šatám). 

Z AKÝCH MATERIÁLOV SÚ MOJE ŠPERKY VYRÁBANÉ?

Šperky tvorím z chirurgickej ocele, striebra, bižutérnych kovov bez obsahu niklu a olova, krištáľov Swarovski a Preciosa, z rokailov Toho, Miyuki, Preciosa, z minerálov, zo skla a dreva … uprednostňujem prírodné materiály. 

Rada kombinujem šperky s maľbou. Pri každom šperku je podrobne uvedené jeho zloženie.

AKO SÚ OBRAZY, TLAČE, ŠPERKY A OSTATNÉ VECIČKY BALENÉ?

Každá objednávka je zabalená starostlivo a dôkladne tak, aby prišla do Vašich rúk v poriadku a aby balenie bolo zároveň aj šetrné k prírode.

Obrazy na blindráme balím do recyklovanej bublinkovej fólie (na ochranu pred vlhkosťou a mechanickým poškodením) a následne do kartónového obalu.

Obrazy a printy na papieri do veľkosti A3 sú balené do plastových obálok (na ochranu pred vlhkom) zo 100% recyklovaného LDPE materiálu, ktoré sú zároveň aj 100% recyklovateľné (tak Vás prosím, recyklujte ich, aby sa kruh uzavrel). Následne sú balené do tvrdého kartónu na plocho.

Obrazy a printy na papieri väčšie ako A3 posielam v rovnakých obálkach a v kartónových tubusoch.

Šperky balím do elegantných darčekových krabičiek a následne podľa veľkosti do obálok, alebo kartónových krabičiek.

Ostatné vecičky taktiež posielam podľa veľkosti buď v obálkach, alebo krabičkách a krabiciach.

Uvedomujem si svoju zodpovednosť voči prírode a dávam preto druhú šancu i bublinkovej fólii a plastovým obalom, v ktorých mi bol doručený materiál. Ak ich nie je možné použiť, končia v triedenom odpade.  Prosím Vás veľmi pekne o to isté :)

AKO JE TO S ODOSIELANÍM?

Odosielam do celého sveta. Výber spôsobu doručenia si zvolíte v pokladni.

AKO DLHO POTRVÁ, KÝM MI BUDE BALÍK DORUČENÝ?

Pri každej vecičke v obchode je uvedené, či je skladom, alebo bude vyrobená na objednávku.

Skladovky posielam najčastejšie v ten istý, alebo na druhý deň. Printy si dávam tlačiť externému dodávateľovi, ktorý mi ich posiela späť, aby mohli byť datované a signované, čo zaberie 3 – 7 dní. Doba ostatných vecičiek na objednávku sa rôzni a je uvedená vždy v karte produktu.

Doby dodania od odoslania:

Slovenská republika: do 2 dní,

Česká republika: do 3 – 5 dní,

Európska únia: do 3 – 7 dní,

Zvyšok sveta: 8 – 12 dní

Počas momentálnej pandemickej situácie sa doba dodania môže predĺžiť.

AKÁ JE VÝŠKA POŠTOVNÉHO PRE MOJU KRAJINU?

Výška poštovného závisí od veľkosti balíčka, Vami zvoleného dopravcu a cieľovej krajiny.

Odosielam do celého sveta prostredníctvom pošty, kuriéra a zásielkovne.

Slovensko: 2,20 – 4,90 €

Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko: 2,50 – 4,90 €

Zvyšné štáty Európskej únie: 3,50 – 4,90 €

Švajčiarsko, Veľká Británia, Rusko: 3,50 – 14,90

Zvyšok sveta: 4,50 – 19.90 €

0